• castellano
  • portugues
  • english
  • galego
  • Main menu:

    Programa provisional

    Luns 22 de Febreiro 2010

    HoraActo
    08:30-09:00Inscripción e recollida da documentación no Museo do Mar. Colocación dos pósteres
    09:00-09.45Acto inaugural
    09:45-10:30Conferencia Inaugural por Francisco Chávez (Monterey Bay Aquarium Research Institute).
    10:30-11:15Sesión de Oceanografía (Afloramento, masas de auga).
    Moderadores: Alicia Lavín (IEO) y Lluís Pelegrí (ICM, CSIC Barcelona)
    11:15-12:00Pausa Café e sesión de pósteres
    12:00-13:00Sesión de Oceanografía (Afloramento, masas de auga).
    Moderadores: Alicia Lavín (IEO) y Lluís Pelegrí (ICM, CSIC Barcelona)
    13:15-15:00Xantar
    15:00-16:00Sesión de Oceanografía (Afloramento, masas de auga).
    Moderadores: Alicia Lavín (IEO) y Lluís Pelegrí (ICM, CSIC Barcelona)
    16:00-17:15Sesión de Contaminación mariña.
    Moderadores: Carlos Vale (IPIMAR), Juan José González (IEO Vigo)
    17:15-18:00Pausa Café e sesión de pósteres
    18:00-19:30Sesión de Contaminación mariña.
    Moderadores: Carlos Vale (IPIMAR), Juan José González (IEO Vigo)
    20:00Recepción do Concello de Vigo no Palacio Quiñones de León situado no Parque de Castrelos

    Martes 23 de Febreiro 2010

    HoraActo
    09:00-09:45Conferencia convidada por Abelardo Gómez Parra (Universidade de Cadiz).
    09:45-11:00Sesión de Procesos Bioxeoquímicos I.
    Moderadores: Ricardo Prego (IIM.CSIC), Jesús Forja Pajares (Universidade de Cádiz)
    11:00-11:30Pausa Café e sesión de pósteres
    11:30-13:15Sesión de Procesos Bioxeoquímicos I.
    Moderadores: Ricardo Prego (IIM.CSIC), Jesús Forja Pajares (Universidade de Cádiz)
    13:15-15:00Xantar
    15:00-16:30Sesión de Cambio climático.
    Moderadores: Ricardo Anadón (Univ. Oviedo), Emilio Fernández Suárez (Universidade de Vigo)
    16:30-17:30Pausa café e sesión de pósteres
    17:30-19:00Acto en Homenaxe ao Profesor Fernando Fraga
    20:00-22:00Cea do Seminario (opcional)

    Mércores 24 de Febreiro 2010

    HoraActo
    09:00-09.45Conferencia convidada por Ricardo Riso (Universidade de Bretaña Occidental)
    09:45-11:00Sesión de Procesos Bioxeoquímicos II.
    Moderadores: Ricardo Prego (IIM.CSIC), Jesús Forja Pajares (Universidade de Cádiz)
    11:00-11:15Clausura oficial do XV SIQM por parte do Excmo. Alcalde de Vigo D. Abel Caballero
    11.15-12:00Pausa café e sesión de pósteres
    12:00-12:30Sesión de Procesos Bioxeoquímicos II.
    Moderadores: Ricardo Prego (IIM.CSIC), Jesús Forja Pajares (Universidade de Cádiz)
    12:30-13:45Sesión de Ecotoxicoloxía Mariña.
    Moderadores: María Bebianno (Universidade do Algarve), Antonio Tovar (IMEDEA, CSIC Mallorca)
    13:45-15:30Xantar
    15:30-17:00Sesión de Ecotoxicoloxía Mariña.
    Moderadores: María Bebianno (Universidade do Algarve), Antonio Tovar (IMEDEA, CSIC Mallorca)
    17:00-17:30Pausa café e sesión de pósteres
    17:30-18:00Sesión de peche: Directrices para a publicación de artigos. Selección da vindeira sede